×

Замок Свірж: Генеза

не всі історії старого замку

20/10/2018 — 25/11/2018

Науковці, готуючи історичні виставки, приділяють велику увагу деталям, вписуючи їх у тривалий історичний контекст. Детально розкрити в одному проекті всю історію замку Свірж (а це понад п’ять століть його життя!) — завдання тривалої перспективи.


Концепція запропонованої виставки покликана розповісти ті історії, що нам видалися знаковими, винятково важливими та особливо чуттєвими. Сотні людей творили замок і пов’язували з ним свої долі. Усіх їх найбільше пам’ятають стіни, проте деякі імена та історії залишили слід про себе на пожовклих аркушах історичних архівів. Саме вони стануть героями виставки “Замок Свірж: Генеза”.

Кураторка виставки, дослідниця Наталія Матлашенко, під час роботи у львівських архівах виявила нові факти з історії замку й уперше презентує їх на проекті. Художнє конструювання виставки було би неможливим без Володимира Костирка, який диверсифікує історичні факти, творячи цілісні образи в часовому розмаїтті, а реалізація проекту не відбулася б без генератора ідей і візій Павла Гудімова. Наративи, принесені в існуючий неторкнутий замковий простір, тільки привідкривають двері в глибину минулого. Це експозиційне рішення буде наступною сторінкою трансформації замку, першої в ХХІ столітті. Виставку “Замок Свірж: Генеза” здійснено в рамках однойменного проекту з розробки концепції ревіталізації та пристосування Замку Свірж. Сам проект було відзначено Українським культурним фондом, який надав фінансове забезпеченням для його реалізації. А метою є процес відтворення й активізація роботи замкового комплексу та простору довкола нього. Основа майбутнього задуму — розвиток діяльності пам’ятки архітектури та території парку шляхом створення потужної мистецької та туристичної інституції, стратегічною місією якої буде пропозиція асортименту сучасних культурно-мистецьких і рекреаційних послуг в одному об’єкті.


Графік роботи виставки

Четвер, п’ятниця, субота, неділя з 20 жовтня до 25 листопада з 11.00 до 17.00.

Огляд виставки можливий тільки при екскурсійному супроводі.

Запис груп за телефоном +38 (096) 7218868

facebook.com/svirzhcastlecenter

Інстаграм: @svirzhcastle

svirzhcastle@gmail.com


Організатори:

Національна спілка архітекторів України, Арт-центр Павла Гудімова “Я Галерея”

Кураторка: Наталія Матлашенко

Кураторська група: Павло Гудімов, Володимир Костирко, Анастасія Камалдінова, Світлана Тимків Тексти: Наталія Матлашенко, Анастасія Камалдінова, Світлана Тимків

Художник: Володимир Костирко

Редакторки: Поліна Байцим, Ірина Троскот

Фотографи: Олександр Примак, Роман Шишак, Рімма Колода

Операторка, режисерка монтажу: Рімма Колода

Менеджмент: Анастасія Камалдінова, Світлана Тимків

Адміністрування: Анастасія Камалдінова, Світлана Тимків, Юрій Горпинич, Олена Хазова

Переклад: Орест Заяць


Також над проектом працювали:

Володимир Мандзяк, Едас Тулін

Книжковий партнер проекту платформа Українська візуальна книга


За активну участь у підготовці виставки висловлюємо подяку:

Генадію Зубко, Людмилі Зубко, Євгену Соболевському, Богдану Гою, Андрію Білоусу, Андрію Курочці, Івану Серняку, Свірзькій сільській раді, Перемишлянській районній раді, Перемишлянській районній адміністрації.

За підтримки Українського культурного фонду

Відео

Фото

Замок Свірж

Прокласти маршрут